Technologia w CRM 
http://www.crm.pl 

Cisco® Digital Media System – nowa technologia komunikacji z klientami

Firma Cisco Systems® Inc. wprowadza na rynek Cisco® Digital Media System – nową technologię, która pozwoli firmom na łatwe dotarcie w dowolnym miejscu i czasie do klientów, pracowników, partnerów i studentów z wysokiej jakości materiałami audio i wideo. Rozwiązania oferowane w ramach nowej technologii umożliwia także tworzenie zupełnie nowych, niezwykłych aplikacji umożliwiających komunikację w czasie rzeczywistym i w trybie „na żądanie”, dzięki czemu firmy będą mogły lepiej i w bardziej naturalny sposób kontaktować się z klientami.

Cisco Digital Media System pozwala na szybkie i łatwe tworzenie cyfrowych nośników, zarządzanie nimi,
a także umożliwia ich dystrybucję w różnych formatach przeznaczonych dla szeregu urządzeń przewodowych i bezprzewodowych. Rozwiązanie to wykorzystuje wydajność sieci IP do zwiększenia efektywności systemu i operacji biznesowych, co jest możliwe poprzez udoskonalenie procesów komunikacyjnych i usprawnienie współpracy użytkowników.

Wykorzystanie sieci jako platformy dostawczej dla nośników cyfrowych pozwala firmom korzystać z najnowszych narzędzi komunikacyjnych, narzędzi wspierających współpracę, marketing, sprzedaż, edukację i przechowywanie danych.

Wśród potencjalnych zastosowań nowej technologii w biznesie warto wymienić:realizację zadań wewnętrznego PR w organizacjach rozproszonych ,zdalne szkolenie reprezentantów działu obsługi klienta bez konieczności wyłączania ich z pełnionych na bieżąco funkcji kontaktu z klientami, czy komunikację z klientami poprzez Internet lub w sklepach, dotyczącą nowej oferty i zmiany ofert specjalnych.

Rozwiązanie Cisco Digital Media System obejmuje trzy linie produktów:

• Cisco Digital Media Encoders: Oprogramowanie Cisco Digital Media Encoder 2000 to narzędzie pozwalające na wielokanałową obsługę dźwięku na poziomie studyjnym. Cisco Digital Media Encoder 1000 to z kolei narzędzie przenośne, które wykorzystywać można bezprzewodowo w celu kodowania pojedynczego kanału dźwięku. Oba narzędzia wspierają kodowanie „na żywo” i „na żądanie” w wielu formatach.
• Cisco Digital Media Manager: Oprogramowanie Cisco Digital Media Manager zarządza nośnikami cyfrowymi i pozwala je publikować, a jednocześnie oferuje użytkownikom narzędzia umożliwiające dodawanie i archiwizowanie nośników, przypisywanie metadanych i słów kluczowych, przeglądanie informacji i zarządzanie workflow oraz planowanie natychmiastowych i przyszłych instalacji. System oraz z mechanizmami obsługi treści dla sieci WAN, co pozwala na optymalne rozpowszechnianie elementów w sieci.
• Cisco Video Portal: Portal umożliwia użytkownikom przeglądanie, wyszukiwanie i odczytywanie treści nośników cyfrowych. Zawiera on konfigurowane przez użytkownika funkcje programowania
i wyszukiwania, spersonalizowane listy ulubionych elementów i planowanych występów, zaawansowane funkcje sterowania odtwarzaczem, odtwarzanie pełnoekranowe oraz system raportowania danych o wykorzystaniu komponentów. Portal w pełni integruje się z oprogramowaniem Cisco Digital Media Manager i współpracuje obecnie z takimi formatami jak Windows Media, RealPlayer i Flash, zaś do końca roku będzie także obsługiwać formaty QuickTime i MPEG4.
Cena katalogowa nowego rozwiązania rozpoczyna się od 133 000 USD. Więcej informacji pod adresem cisco
Źródło:Cisco Systems® Inc.