CRM news 
http://www.crm.pl 

2005-11-15    SAP wprowadza SAP Sales

Firma SAP poinformowała o wprowadzeniu na polski rynek pakietu SAP Sales Express – prekonfigurowanego rozwiązania CRM, bazującego na mySAP CRM. Produkt przeznaczony dla średnich i dużych firm umożliwia optymalizację, przejrzystość i standaryzację procesów sprzedaży.

W skład pakietu SAP Sales Express wchodzą rozwiązania wspomagające procesy sprzedaży, realizację kampanii marketingowych i sferę analityczną związaną z tym obszarem działalności firmy. Razem z pakietem firma oferuje również usługi wdrożeniowe, 41 dni konsultacji wdrożeniowych, co zapewnia skrócenie czasu wdrożenia systemu CRM do 6-8 tygodni.
Cała oferowana funkcjonalność dostępna jest poprzez intuicyjny interfejs użytkownika wykorzystujący przeglądarkę WWW dzięki zastosowaniu portalu korporacyjnego SAP.
Pakiet bazuje na platformie technologicznej SAP NetWeaver, która pozwala integrować SAP Sales Express z innymi systemami, przez co jest to rozwiązanie niezależne od używanego w firmie systemu ERP czy BI.
Jak przekonują przedstawiciele SAP, pakiet SAP Sales Express z jednej strony może być dla firmy bardzo korzystnym kosztowo i czasowo wdrożeniem zaawansowanego systemu CRM, a z drugiej – początkiem realizacji długoterminowej strategii CRM.
Rozwiązanie jest dostępne również w ramach programu „Safe Passage” dla firm i instytucji, korzystających z systemów CRM firmy Siebel, w ramach którego SAP oferuje uznanie do 75 procent wcześniejszych wydatków na licencje oprogramowania CRM.
Źródło:SAP Polska